سهمیه بندی بنزین تغییر می‌کند؟؟


 سهمیه بندی بنزین تغییر می‌کند؟؟ 


۳۶نماینده مجلس  سرانجام از طرح خود برای  سهمیه‌بندی بنزین  سرانه خانوار رونمایی کردند.
براساس این طرح که ۱۲مهرماه در پایگاه قوانین و مقررات کشور منتشر شد، ماهانه ۳۰لیتر  بنزین به هر ایرانی به غیراز ایرانیان مقیم خارج از کشور با نرخ هر لیتر ۱۰۰۰تومان اختصاص خواهد یافت؛ پیشنهادی که اگر مجلس به آن رأی بدهد عملا مصوبه سران قوا در آبان  سال ۹۸  برای سهمیه‌بندی بنزین بر مبنای هر  خودرو  وتو خواهد شد.
این طرح برخلاف رویکرد ماه‌های گذشته مجلس مبنی بر ارائه طرح‌های دوفوریتی به‌صورت یک‌فوریتی تقدیم مجلس شده، اما قرار است به‌صورت عادی بررسی شود و به همین دلیل انتظار نمی‌رود به‌زودی در دستور کار نمایندگان قرار گیرد. با این حال، امضاکننده‌ها می‌گویند با ادامه روند فعلی، میزان مصرف بنزین تا سال  ۱۴۰۸ به  ۲۵۰میلیون  لیتر در روز خواهد رسید و باید روزانه  ۱۵۰میلیون لیتر  بنزین وارد شود. آنها معتقدند پرداخت حداقل ۴هزار تومان  یارانه به ازای هر لیتر بنزین براساس الگوی فعلی سهمیه‌بندی برخلاف عدالت است. به باور این نمایندگان، با تصویب طرح پیشنهادی‌شان هم در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود، هم بار تورمی ندارد و شکاف درآمدی بین جامعه را کاهش می‌دهد.
طراحان 
 احمد امیرآبادی فراهانی، حسینعلی حاجی دلیگانی، حسینعلی شهریاری، محمدرضا رضایی کوچی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نصرالله پژمان‌فر و سیدنظام‌الدین موسوی ازجمله نمایندگان شناخته‌شده مجلس هستند که این طرح را امضا کرده‌اند و می‌خواهند دولت مکلف شود به هر ایرانی دارای کد ملی، به‌جز ساکنان خارج از کشور، معادل  ۳۰لیتر  بنزین به قیمت سال ۱۳۹۷ ، برای استفاده از بنزین به‌طور ماهانه به  کارت ملی یا کارت بانکی سرپرست خانوار  اختصاص دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتربا مشاورین ما تماس بگیرید.

طراحی سایت : ره وب

09128882740