هدلایتهدلایت چیست؟

یکی از مهم ترین و ضروری ترین قسمت های ماشین، چراغ های جلو هستند که باعث روشن شدن جاده در شب می شود و از بسیاری از خطرات جلوگیری می کند. هدلایت ها چراغ هایی هستند که می توان آن ها را جایگزین چراغ اصلی ماشین کرد و از مزایای بیشمار آن استفاده کرد. این چراغ ها امنیت رانندگی را بالا می برند و در عین حال باعث زیبایی بیشتر اتومبیل نیز می شوند. 

هر خودرو برای کار کردن نیاز به چراغ و هدلایت های متنوعی دارد تا بتواند تمام نیاز های راننده را تامین کند. نور بالا، نور پایین، پروژکتور و ... از مهم ترین نور هایی هستند که یک راننده به آن نیاز دارد. البته پروژکتور همگانی نیست و تنها برخی از افراد از آن استفاده می کنند. به طور کلی شما می توانید انواع و اقسام لامپ هدلایت را از بازار و فروشگاه های اینترنتی خرید کنید.

تاپیک کالا، یکی از معتبر ترین و با تجربه ترین فروشگاه های اینترنتی است که شما می توانید با ورود به آن، انواع و اقسام هدلایت ها را مشاهده کنید و بر حسب نیاز و بودجه ای ک دارید، انتخاب های خود را داشته باشید و بدون هیچ نگرانی در کمترین زمان آن ها را خریداری کنید.

انواع هدلایت ها

هدلایت ها را می توان بر حسب موارد مختلفی دسته بندی کرد که هر کس با توجه به نیاز خود بتواند بهترین آن را انتخاب کند. در این قسمت شما را با نمونه های مختلفی از هدلایت ها آشنا می کنیم.

انواع هدلایت بر اساس پایه لامپ

لامپ های هدلایت بر اساس پایه آن به نمونه های مختلفی تقسیم بندی می شود که هر ماشین و هر نوری متفاوت می باشد. به طور مثال شما برای نور بالا، نور پایین ، پروژکتور و ... باید پایه های مختلفی را انتخاب کنید علاوه بر آن حتما باید قبل از خرید، نوع ماشین خود را بیان کنید تا پایه ی متناسب با آن به شما داده شود. در نتیجه پایه ی لامپ هدلایت بر اساس نوع خودرو و نوع نور لامپ انتخاب می شود.

انواع هدلایت بر اساس وجود یا عدم وجود  فن

لامپ های هدلایت را می توان به دو دسته ی با فن و یا بدون فن تقسیم بندی کرد. لامپ هایی که دارای فن هستند، طول عمر بیشتری خواهند داشت زیرا لامپ ها به وسیله ی فن سرد می شوند و فشار زیادی به آن ها وارد نمی شود. علاوه بر آن به دلیل سرد بودن هدلایت، نوردهی آن نیز بالاتر خواهد شد. اما در برخی از موارد نمی توان فن را به راحتی در برخی از خودرو ها نصب کرد به همین سبب فرد مجبور است از نمونه های بدون فن استفاده کند.

انواع  هدلایت بر اساس تعداد ضلع نور ده

لامپ های هدلایت را می توان بر اساس تعداد ضلع آن نیز دسته بندی کرد. به طور کلی هدلایت ها به صورت یک ضلع، دو ضلع و یا چهار ضلع طراحی و تولید می شوند. زمانی که شما می خواهید هدلایت را خریداری کنید، باید به تعداد ضلع آن توجه کنید زیرا تعداد ضلع ها هستند که میزان پخش نور را در جهات مختلف تعیین می کنند.

انواع هدلایت بر اساس درایور ها

برخی از لامپ های هدلایت دارای درایور هستند که این ویژگی، از مزیت های مهم آن به شمار می رود. وجود درایور باعث می شود که نوسان برق در خودرو از بین رود و مشکلی برای لامپ به وجود نیاید. علاوه بر آن این درایور ها باعث می شوند که طول عمر لامپ ها نیز به میزان چشمگیری بالا می رود.

مزایای هدلایت

هدلایت ها نمونه های پیشرفته و مدرن چراغ های خودرو هستند که نسبت به نمونه های قبلی دارای مزیت های بیشماری می باشد. از مهم ترین این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

طول عمر بالا

یکی از اصلی ترین مزایای چراغ های جلو هدلایت، طول عمر بالای آن می باشد. طول عمر این لامپ ها بر حسب دقیقه حساب می شود به همین سبب طول عمر بالا تری نسبت به نمونه های مشابه دارد. این مزیت به دلیل وجود فن هایی است که در این لامپ ها وجود دارد و از داغی بیش از حد آن ها جلوگیری می کند.

نوردهی بالا

یکی از مزایای مهم لامپ های هدلایت، نور دهی بالای آن ها می باشد. شما با این لامپ ها می توانید دید بهتری داشته باشید و از روشنایی بیشتری استفاده کنید. زیرا در ساخت این لامپ ها از تکنولوژی های بروز مانند ال ای دی و اس ام دی استفاده شده است که در لامپ های گذشته چنین تکنولوژی وجود نداشته است.

مصرف کم

به دلیل تکنولوژی بالای لامپ های هدلایت، مصرف آن ها بسیار کمتر از نمونه های مشابه می باشد. به دلیل مصرف کم انرژی در این لامپ ها، روشن شدن آن ها سریع تر انجام می شود و مشکلی برای سیم کشی خودرو نیز به وجود نخواهد آمد. در واقع لامپ های هدلایت، مصرف کمتری نسبت به لامپ های زنونی دارند.

امنیت بالا

در چراغ های قدیمی از نوعی گاز استفاده می شود که در زمان به وجود آمدن مشکلات سیم کشی و یا تصادف، ممکن است به وسیله ی گاز منتشر شده، آتش سوزی به وجود آید و امنیت جانی و مالی افراد به خطر بیفتد. اما در چراغ های هدلایت این گونه نیست و امنیت خودرو حفظ می شود.

مقاومت بالا

یکی از مهم ترین مزایای لامپ های هدلایت، مقاومت و استحکام بالای آن ها می باشد زیرا این لامپ های برخلاف نمونه های قبلی شکننده نمی باشند. علاوه بر آن این چراغ ها در برابر تغییر دما، ضربه، تصادف و .... مقاومت بالایی دارد.

قیمت مناسب

قیمت هدلایت نسبت به ویژگی ها و مزایای بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است. شاید در نگاه اول فکر کنید که قیمت این چراغ های هدلایت بالا تر از نمونه های دیگر می باشند، اما با توجه به طول عمر و مقاومت بالایی که دارند شما می توانید زمان بیشتری از آن ها استفاده کنید و در عین حال از دیگر مزایای آن نیز استفاده کنید. به همین سبب خرید این هدلایت ها صرفه ی اقتصادی دارد.

 

  • مرتب سازی بر اساس :

طراحی سایت : ره وب

09128882740